Akcie spoločnosti Apple sa po oznámení o umelej inteligencii vyšplhali na rekordné maximum

Akcie spoločnosti Apple vzrástli o 7,3 %, čo predstavuje najväčší jednodňový nárast od roku 2022, čím sa trhová kapitalizácia spoločnosti Apple zvýšila na 215 miliárd USD a priblížila sa k trhovej hodnote spoločnosti Microsoft. Apple dosiahol novú rekordnú trhovú hodnotu 3,18 bilióna USD, čo je najvyššia hodnota od júla 2023.

apple logo on building

zdroj: shutterstock.com

Spoločnosť Apple v pondelok oznámila “Apple Intelligence”, svoj dlho očakávaný vstup do oblasti generatívnej umelej inteligencie. Spoločnosť uviedla, že táto platforma bude integrovaná do všetkých hardvérových a softvérových produktov spoločnosti, od iPhonu a Macu až po poštu, správy a fotografie. Apple Intelligence bude k dispozícii pre iPhone 15 Pro a iPady a počítače Mac s čipmi Apple radu M1 a neskôr na jeseň tohto roka.

Medzi kľúčové funkcie uvedenia na trh patrí aktualizácia Siri, ktorá teraz bude môcť napríklad analyzovať telefóny na adresy odoslané v správach alebo vyhľadávať fotografie v galérii telefónu na základe hlasových pokynov. Spoločnosť Apple tiež uviedla nové aktualizácie softvéru pre svoje produkty iPhone, hodinky a počítače. “Naše skúsenosti so spotrebiteľskými prieskumami pri uvedení predchádzajúcich generácií iPhonov nám hovoria, že cyklus aktualizácií hardvéru bude skôr poháňaný súborom aktualizácií funkcií v rôznych aplikáciách, ktoré v súhrne poskytnú … dôvody na aktualizáciu v priebehu niekoľkých nasledujúcich rokov,” napísal v pondelok v poznámke pre klientov Samik Chatterjee, hlavný analytik spoločnosti JPMorgan.

Oznámenie zavŕšilo mesiac vzrušenia pre akcie, keďže už skôr sa objavili fámy týkajúce sa niektorých noviniek vrátane partnerstva s prevádzkovateľom ChatGPT OpenAI. Po tom, čo spoločnosť Nvidia nakrátko predbehla výrobcu iPhonov, sú teraz akcie tejto spoločnosti opäť druhou najhodnotnejšou spoločnosťou (za Microsoftom) na svete s trhovou kapitalizáciou viac ako 3,1 bilióna USD.

Po pomalom začiatku roka spôsobenom obavami zo spomalenia dopytu po iPhone vzrástli akcie spoločnosti Apple za posledné dva mesiace o viac ako 15 %. Analytici ako Luria a Chatterjee sa domnievajú, že na obzore by mohol byť ďalší cyklus modernizácie iPhonov, keďže nové funkcie umelej inteligencie prídu až do iPhonu 15 pro a neskorších generácií.

“Keď si ľudia v tejto dovolenkovej sezóne kúpia nové telefóny, uvidia túto skvelú funkciu,” povedal Luria. “Ukážu ju svojim priateľom a rodine a cyklus aktualizácie produktov sa uskutoční v priebehu niekoľkých nasledujúcich mesiacov a štvrťrokov.” Podľa Luriu by to mal byť kľúčový katalyzátor pre akcie do budúcnosti.

ZDROJ: CNBC.COM

Nadchádzajúci webinár

Aký vplyv budú mať voľby v USA na akciové trhy?
AAPL
$168.82
GOOG
$2,805.55
GOOGL
$2,797.36
AMZN
$3,297.78
MSFT
$304.06
FB
$216.65
BRK.B
$349.93
BABA
$114.99
JPM
$142.62
JNJ
$175.00

Populární příspěvky

REGISTRACE NA WEBINÁŘ

Žádný nadcházející webinář

22. 1. 2022 – 16:30

Akcie pro začátečníky

Po registraci Vám obratem zašleme e-book na Váš osobní email!

Nadchádzajúci webinár:

Nvidia: Príbeh rastu a inovácií - Ako sa z vízionárskeho startupu stala technologickým lídrom. 📈

Dátum: 3. 7. 2024

Čas: 18:00