Spoločnosť Reddit uzavrela dohodu so spoločnosťou OpenAI

Spoločnosť Reddit Inc. nadviazala spoluprácu so spoločnosťou OpenAI, aby jej obsah priniesla do chatbota ChatGPT a ďalších produktov a zároveň pomohla spoločnosti Reddit pridať nové funkcie umelej inteligencie do svojich fór.

zdroj: shutterstock.com

Akcie spoločnosti Reddit, ktorá v marci uskutočnila prvotnú verejnú ponuku, v neskorom obchodovaní po tomto oznámení poskočili až o 15 %.

Dohoda umožní nástrojom umelej inteligencie spoločnosti OpenAI lepšie pochopiť a prezentovať obsah Redditu, najmä pokiaľ ide o trendové témy, uviedli spoločnosti vo štvrtkovom spoločnom vyhlásení. Dohoda umožňuje spoločnosti OpenAI zobrazovať obsah Redditu a trénovať systémy umelej inteligencie na údajoch svojho partnera.

Reddit bude svojim používateľom ponúkať aj nové nástroje založené na umelej inteligencii postavené na modeloch vytvorených spoločnosťou OpenAI, ktorá bude na stránky svojho partnera umiestňovať reklamy. Finančné podmienky dohody neboli zverejnené.

Obsah Redditu je už dlho populárnym zdrojom tréningových údajov na vytváranie modelov AI – vrátane modelov OpenAI. Minulý týždeň spoločnosť Reddit zverejnila nové pravidlá, ktorými sa riadi používanie jej údajov, ako súčasť snahy o zvýšenie príjmov prostredníctvom licenčných zmlúv s vývojármi AI a ďalšími spoločnostiami.

“Naše údaje sú mimoriadne cenné,” povedal výkonný riaditeľ Steve Huffman na technologickom summite agentúry Bloomberg začiatkom tohto mesiaca. “Vidíme o ne obrovský záujem.”

Hľadanie nových príležitostí na zarábanie peňazí bolo súčasťou ponuky spoločnosti Reddit v období pred jej vstupom na burzu. Spoločnosť tiež v januári podpísala zmluvu so spoločnosťou Google, ktorá patrí do skupiny Alphabet Inc. vo výške 60 miliónov dolárov, aby pomohla trénovať rozsiahle jazykové modely, technológiu, ktorá je základom generatívnej umelej inteligencie.

Huffman predtým odmietol hovoriť o konkrétnych podmienkach dohody so spoločnosťou Google, ale uviedol, že typické podmienky môžu upravovať, ako dlho sa môžu súhrny Reddit zobrazovať vo vyhľadávaní Google alebo či musí nadobúdateľ licencie zobrazovať značku Reddit vo výsledkoch generovaných umelou inteligenciou. Sociálna sieť so sídlom v San Franciscu podpísala licenčné zmluvy v celkovej hodnote 203 miliónov USD s dobou platnosti od dvoch do troch rokov a rokuje o uzavretí ďalších licenčných zmlúv.

Spoločnosť OpenAI čoraz častejšie spolupracuje s mediálnymi spoločnosťami, ktoré jej pomáhajú trénovať systémy umelej inteligencie a zobrazovať viac obsahu v reálnom čase v rámci jej chatbota. Výrobca ChatGPT uzavrel tento mesiac zmluvy s Dotdash Meredith a v apríli s Financial Times.

ZDROJ: YAHOOFINANCE.COM

Nadchádzajúci webinár

Aký vplyv budú mať voľby v USA na akciové trhy?
AAPL
$168.82
GOOG
$2,805.55
GOOGL
$2,797.36
AMZN
$3,297.78
MSFT
$304.06
FB
$216.65
BRK.B
$349.93
BABA
$114.99
JPM
$142.62
JNJ
$175.00

Populární příspěvky

REGISTRACE NA WEBINÁŘ

Žádný nadcházející webinář

22. 1. 2022 – 16:30

Akcie pro začátečníky

Po registraci Vám obratem zašleme e-book na Váš osobní email!

Nadchádzajúci webinár:

Nvidia: Príbeh rastu a inovácií - Ako sa z vízionárskeho startupu stala technologickým lídrom. 📈

Dátum: 3. 7. 2024

Čas: 18:00